IOR

Bulunmadığınız ülkelere ithalat yaparken, IOR (Kayıtlı ithalatçı) hizmetimiz ile riskinizi minimize edebilirsiniz ve gümrükten mallarınız çekilirken size büyük kolaylık sağlarız. Fiyat teklifi alın.

Neden IOR ve EOR Hizmetine ihtiyacınız var?

Her ülkede yeni tüzel kişilikler kurmanın yükü ve riskleri olmadan şirketlerin yeni pazarlara kolayca açılmasını sağlar.

Neden Serjoe?

Serjoe Dış Ticaret A.Ş. uluslararası ticaret konusunda uzman bir ekibi bir araya getirmiş, gümrük/vergi, lojistik gibi alanlarda derin bilgi ve deneyime sahip, tedarik zinciri çözümleri sunan ve genel iş yönetimi yapan bir firmadır. Serjpe geliştirme sürecinde müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilmemizi sağlar. sürdürülebilir iş çözümleri sağlar.

Ne yapıyoruz?

Mal ithal etmek için Türkiye'de o ülkede mali varlığınızın olması esastır. Serjoe hizmeti, böyle bir kurumsal varlığa sahip olmayan şirketlere yardımcı olur.

Bu hizmet için Serjoe:

  • gümrük ve vergi beyannamesi amaçları için ithalatçı/ihracatçı olarak hareket etmek ithalat ihracat;

  • gönderilerin gümrük işlemlerini kolaylaştırır;
  • Gümrük, Vergi ve diğer düzenleyici makamlara karşı sorumlu olmak;
  • gerekli ithalat/ihracat lisansları veya izinleri için başvurmak;
  • kayıtları yerel yasanın gerektirdiği minimum süre boyunca muhafaza eder ve
  • resmi vergilerin ödenmesiyle ilgili tüm düzenli dosyalama gerekliliklerini tamamlar

Yetkilendirilmiş İthalat ve İhracatçı ve Legal Süreç

Şirketimiz ülkemizde legal bir kurum olarak faaliyet göstermeyen veya legal bir kurum olmayı tercih etmeyen firmaların ithalatçısı ya da ihracatçısı sıfatıyla, bu firmalar adına tüm legal süreci üstlenir.

• Gümrükleme süreci hakkında danışmalık hizmeti verir.
• Firmaların ithal yâda ihraç edeceği malzemelerin bütünü için GTIP tespitini yapar.
• Gümrükleme sürecinde ihtiyaç duyulacak her türlü belge, ön izin veya onay süreçlerini firma adına yapar.
• Firmaların Türkiye’de kurum haline gelmeden ithalat ve ihracat yapabilmelerini sağlar.

Uluslararası Taşıma Destek Süreci

Firmaların ürünlerinin taşınması sırasında kullandığı tüm lojistik elementlerin planlanması, kontrol edilmesi ve doğru partnerler yardımıyla en hızlı şekilde Türkiye’ye getirilmesini kapsayan sistemin bütününe Uluslararası Taşıma Destek Süreci adı verilir.

• Bu kapsamda tüm nakliye seçenekleri zaman, fiyat ve kalite ilişkisi kurularak değerlendirilip müşteri için en uygun olan tercih edilir.
• Kullandığı raporlama sistemi sayesinde süreci koordine eder.
• Yaşanma ihtimali olan problemler için erken önlem alır, sürecin takibini yapar.

Gümrükleme Süreci Yönetimi

İhracat için EOR, ithalat için IOR sistemlerini kullanan şirketimiz, müşterilerimizin gümrük sürecinde sıkıntı yaşamamasını ve hızlı bir şekilde ürünlerinin giriş çıkışını kontrol etmelerini sağlar.

• Ürünlerin ulusal ve uluslararası platformlardaki tüm hareketleri gelişmiş raporlama sistemimizde yer alır.
• Gelişmiş raporlama sistemimiz gümrükleme sürecinde ürünleri sıralama şansı tanır.
• Özel ekibinin düzenli takibi ile gerekli ürünleri önceliklendirerek sürecin hızlandırılmasını sağlar.
• Malzemenin gümrüklere geliş tarihi baz alınarak değil, müşteri için önem skalası dikkate alınarak işlem yapılması yetkinliği edinilir.

Tedarik Zinciri Danışmanlığı (3th PL)

3PL(Dördüncü Parti Lojistik), ürünler ya da hizmetlerin tedarikçiden müşteriye doğru hareketlerini yöneten ve bu süreç içerisindeki örgütleri, insanları, teknolojiyi, faaliyetleri ve kaynakları kapsayan sistemlerinin bütünüdür.

3PL hizmeti sunan firmalar deneyimleri, kaynak ve teknolojileri ile çalıştıkları firmaların kompleks ihtiyaçlarını analiz eder ve uygulanabilir çözümler sunarlar. Serjoe, çalıştığı firmalara bünyesinde bulundurduğu bu yetkinlikler ışığında 3PL şirketleriyle entegre çalışan çözümler üretirken, tedarik zincirini baştan sona tasarlar. Tedarik zincirinde ortaya çıkabilecek aksaklıkların çözümünde ve optimizasyonunda büyük bir tecrübeye sahip olan ekibimiz, müşterilerimize profesyonel bir iş ortaklığı sağlar.

Depo Yönetimi

Depo ve dağıtım işlemlerinde gerekli stok, ekipman, işgücü kaynakları ve lojistik süreçlerinin yönetilmesine Depo Yönetim Sistemi adı verilir. Şirketimiz stoklardaki ürünlerin ekipman, işgücü ve yönetimini sağlar. Öncelikli ürünlerin işaretlenmesi, bu ürünlerin depodan erken çıkarılması ve programlanan tarihte bu ürünün planlanan konuma ulaşması için sürecin yönetimini yapar.

Raporlama Yönetim sistemi

Şirketimiz kullandığı raporlama sistemi sayesinde süreci en başından en sonuna kadar koordine eder, yaşanma ihtimali olan problemler için erken önlem alır ve sürecin takibini yapar.

• Belirlediğimiz metrikler baz alınarak, rapor çıktıları periyodik aralıklarla değerlendirilir.
• Değerlendirmeler ışığında, iş ortaklarımıza daha iyi bir hizmet sunmak için yeni metotlar üretilir.
• Metotların periyodik aralıklarla güncellenmesiyle hataların önüne geçilir.
• Dosya işlemleri hızlandırılır, ürünlerin gecikmesinin ve cezaların önüne geçilir.

White Glove Service

Beyaz Eldiven Servisi

Beyaz Eldiven Hizmetimiz ile benzersiz taşımacılığı deneyimleyin. Serjoe olarak, titiz taşımadan hassas teslimata kadar beklentilerin ötesine geçerek ürününüzün en üst düzeyde dikkatle ve saf mükemmellikle teslim edilmesini sağlıyoruz. Gönderim deneyiminizi yükseltin; çünkü ürünleriniz en iyi şekilde taşınmalı, daha azını hak etmez. Bizimle iletişime geçtiğiniz andan itibaren bizi farklı kılan kişiselleştirilmiş taşıma hizmeti göreceksiniz. Beyaz Eldiven Hizmetimiz, kusursuz ve sorunsuz bir deneyim sunarak benzersiz gereksinimlerinizi karşılamak üzere tasarlanmıştır. İster ürün teslimatı, kurulum veya sürekli Destek olsun, endüstri standartlarının üstüne ve ötesine geçmekten gurur duyuyoruz. Serjoe olarak hassasiyet ve özenin önemini anlıyoruz. Memnuniyetiniz bizim önceliğimizdir ve her ayrıntının azami özen ve uzmanlıkla ele alınmasını sağlamaya kendimizi adadık. Fiyat teklifi için iletişime geçmekten çekinmeyin.

Dağıtım

Size Özel Verimli ve Güvenilir Dağıtım Çözümleri! Serjoe'da Dağıtım Hizmetimiz, ürünlerinizin zamanında ve kusursuz teslimatını sağlayarak tedarik zincirinizi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. İş başarınızda dağıtımın oynadığı kritik rolü anlıyoruz ve taahhüdümüz size hem verimli hem de güvenilir bir çözüm sunmaktır.

Neden dağıtım hizmetimizi seçmelisiniz?

1- Hassas Lojistik: Gecikmeleri en aza indirmek ve verimliliği en üst düzeye çıkarmak için dağıtım sürecinin her adımını titizlikle planlıyor ve yürütüyoruz.

2- Esnek Çözümler: Hiçbir işletme birbirine benzemez ve dağıtım ihtiyaçları da birbirine benzemez. Hizmetimiz esnek olup, ister yerel ister küresel dağıtım olsun, dağıtım çözümlerimizi benzersiz gereksinimlerinize uyacak şekilde uyarlamamıza olanak tanır.

3- Güvenilirlik: Güvenilir ve zamanında teslimatlar için bize güvenin. Ürünlerinizin güvenliğini ve emniyetini ön planda tutuyor, varış noktasına kusursuz bir şekilde ulaşmasını sağlıyoruz.

4- Uygun Maliyet: Dağıtım hizmetimiz yalnızca verimli değil aynı zamanda uygun maliyetlidir. Hizmet kalitesinden ödün vermeden size rekabetçi fiyatlandırma sağlamak için rotaları ve süreçleri optimize ediyoruz.

Beklentilerin ötesine geçen bir dağıtım çözümü için Serjoe ile ortak olun. Tedarik zincirinizi basitleştirin. Fiyat teklifi almaktan çekinmeyin.

Distribution Services